تماس با ما
درباره ما
هدایا و نذورات
دلنوشته های کاربران
زیارت مجازی
پرتال امامزادگان کشور
حجت الاسلام و المسلمين کاظم صديقي شب گذشته در مراسم بزرگداشت مقام حضرت امامزاده جعفر (عليه السلام) يزد با اشاره به شعائر خداوند در قرآن کريم افزود: در سوره مبارکه حج خداوند متعال بيان مي دارد که تعظيم و بزرگداشت شعائر از تقواي دل هاست.
سه شنبه 19 آبان 1394    
بازدید: 374
به گزارش روابط عمومي اداره کل اوقاف و امور خيريه استان يزد، حجت الاسلام و المسلمين کاظم صديقي شب گذشته در مراسم بزرگداشت مقام حضرت امامزاده جعفر (عليه السلام) يزد با اشاره به شعائر خداوند در قرآن کريم افزود: در سوره مبارکه حج خداوند متعال بيان مي دارد که تعظيم و بزرگداشت شعائر از تقواي دل هاست.
امام جمعه موقت تهران در ادامه گفت: حضرت ابراهيم خليل پس از گذراندن بسياري از آزمايشات دشوار الهي به مقام امامت رسيد چرا که براي اقامه دين و نماز بسياري از رنج ها را تحمل نمود و در اين راه خانواده اش نيز با او همراه بودند.
وي در ادامه اظهار داشت: اين داستان را خداوند براي امروز ما و شما بيان نموده است و وظيفه امروز ماست که از انقلاب و ولايت دفاع کنيم.
سخنران مراسم افزود: خداوند در داستان اين پيامبر عظيم الشان در قرآن کريم به اين نکته اشاره نموده است که هر کس در راه ما استقامت بورزد و از خود و خانواده و فرزندش نيز بگذرد ما او را نامدار و پرآوازه خواهيم نمود.
حجت الاسلام و المسلمين صديقي تاکيد کرد: اين شعائر الهي آرم عشق به خداست، آرم انقلاب دروني و مجاهدت است .
امام جمعه موقت تهران در اين مراسم خطاب به حاضران افزود: خانواده و فرزندان پيامبر و اهل بيت عليهم السلام براي دفاع از دين مصيبت ها و رنج هايي را به جان خريدند و خداوند ايشان را نامدار نموده است.
وي افزود: امامزادگان عظيم الشان به عنوان فرزندان اهل بيت(عليه السلام) به بسياري از کشور هاي اسلامي از جمله ايران هجرت نموده اند و ايشان روزنه رحمت الهي، سند حقانيت و دارالشفاي ما هستند.
سخنران مراسم با اشاره به روحيه بالاي ولايتمداري در مردم دارالعباده يزد اظهار داشت: اکرام و تجليل ما از امامزادگان در ابعاد مختلفي صورت مي گيرد و در حقيقت تجليل از امامزادگان تبعيت از قرآن کريم است چرا که اينها شعائر الهي هستند.
حجت الاسلام صديقي با اشاره به آيات شريفه سوره مبارکه کوثر تاکيد کرد: اگر خداوند فرزندان حضرت زهرا (سلام الله عليها) و اهل بيت پيامبر اکرم عليهم السلام را بزرگ مي شمارد نشانه کوثر بودن است و اين نقطه مقابل ابتر است.
وي نسل پر برکت حضرت زهرا (سلام الله عليها) را يادآور شد و افزود: سيد مرتضي، سيد رضي سيد بحر العلوم ، حضرت امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري که منشا بسياري از خدمات ديني و غيره هستند همه از اين نسل با برکت مي باشند.
امام جمعه موقت تهران افزود: امامزادگان در شهر ها و روستا ها ملجا و پناه مردم هستند و اين خاندان کشتي نجات ما در طوفان هاي فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي مي باشند.
وي با اشاره به سخن مقام معظم رهبري که فرموده اند امامزادگان بايد به قطب فرهنگي تبديل شوند اظهار داشت: وجود حضرت امامزاده جعفر (عليه السلام) در يزد مايه برکت است.
وي در پايان شوراي نگهبان را نگاه بان قانون اساسي برشمرد و تاکيد کرد: گروهي از مجتهدين قانون اساسي را تعيين کرده اند و ايشان اين شورا را براي صيانت از ميثاق ملي ما قرار داده اند.
گفتني است اين مراسم شنبه 31 مرداد ماه در مسجد اعظم آستان مقدس امامزاده جعفر (عليه السلام)يزد برگزار شد.